Kontseptsioon ja Väärtused

The Able Butcher on sihtkoht kulinaarseks kunstilisususeks. See on kaasahaarav ruum, kus eriline grill-liha, kala ja taimetoit on ühendatud parimate veinidega. Koht, kus kõiki külalisi kostitatakse põneva gastronoomilise kogemusega, mis mõlguvad nende mõtetes kaua pärast lahkumist.

Uut tüüpi liharestoran Hilton Tallinn Park hotellis pakub eelkõige suurt valikut parimatest toorainest valmistatud liharoogasid. Esikohal on loomaliha, kuid menüüst leiad ka erinevaid steike, kala ja teisi liharoogi. Liha on pärit üle maailma – Ameerikast, Hispaaniast ja ka Eestist. Avatud köök pakub vaatemängu, kus kokad valmistavad oskuslikult liha vastavalt einestaja soovidele. Peakokk pakub menüüd, milles kasutatakse parimaid hooajalisi saadusi, inspiratsiooni puhastest maitsetest ja parimast kvaliteedist.

The Able Butcher restoran jälgib nelja brändi väärtust: Kunstilisus, üllatuslikkus, austust ning avatust.

Restorani lisab hõngu ja kunstilisust igasse detaili – seda leiab koostisosade valikust, veinikaartide kureerimisest ning brändi enda kunstilisusest. The Able Butcher’i veinivalik on lai – erilise rõhuga punastel veinidel. Restorani sissepääsu juures olev veiniruum on tunnistuseks kindlale pühendumusele kvaliteetsetele veinidele. Ka baar mängib The Able Butcher restoranis olulist rolli. Kokteilimenüü on rikastatud kogu maailma maitsetega.

Üllatuse põhimõte on rõõmustada pidevalt külalisi ootamatul viisil, aidata luua ja säilitada kohalikku ning globaalset mainet The Able Butcherist kui unustamatu kulinaarse elamuse sihtkohana. Külalised saavad inspiratsiooni igast The Able Butcheri aspektist – teatrilisest köögikunstist, ebatavalistest lihalõikudest, kalavalikust, varieeruvatest taimetoitudest ja ootamatutest brändi puudutusest.

Austus mõjutab restorani iga osa ja protsessi. Aastaaegu ja päritolutsükleid peetakse kinni ning keskkonda võetakse arvesse igas otsuses. The Able Butcher on pühendunud jätkusuutlikkusele ja plastikuvabale tegevusele. Koostisosade allikas on kohalik, kus vähegi võimalik. See, kust kohast tuleb tooraine, on The Able Butcheri jaoks sama oluline kui see, kuidas seda küpsetatakse. Valitud on koostööpartneriteks ainult oma ala parimaid ja keskkonnasõbralikke talusid, farme ning tootjaid. Kasutuses on Estonian Meat House`i ja Ameerika Star Ranch veiseliha.

Olla avatud tähendab olla kaasav ja autentne. The Able Butcheri pühendunud võõrustajad on alati käeulatuses, et hoolitseda külaliste eest. Nad on uhked oma asjatundja rolli üle, valmis kaasa lööma ja oma teadmiseid jagama – olgu see siis konkreetse lihalõike kohta, koostisosade allika või alternatiivse veini sidumise.

Tallinna Hilton hotelli restorani peakokk Fabrizio Righetti lubab, et liharestoran The Able Butcher jääb kindlaks oma olemusele ja pakub külastajatele ka edaspidi võimalikult laialdast valikut parimatest liharoogadest. Kuid kuna peakokk on pärit Itaaliast, siis võib oodata menüüst ka väikest kummardust koka kodumaale.

Kodust saadud inspiratsiooni ajel läks Righetti õppima hotellindust ja teenindust, kuid mõistis kiiresti, et teda tõmbab kööki. Kuna samas tehnikumis ja samal kursusel oli vaja läbida ka kokanduskursus, siis jäigi noormees sinna pidama. Edasine on aga juba äärmiselt põnev seiklus läbimaailma pealinnade ja erinevate hotellikettide köökide. Saanud oma esimesed päris restorani kogemused koduses Itaalias, siirdus noormees USAsse, kust liikus edasi Araabiasse ja sealt seitsmeks aastaks Kiievisse. Pärast aastat lõunanaabrite juures Riias võttis Righetti vastu pakkumise tulla Hiltonisse ja The Able Butcheri kööki ning hotelli siseseid toitlustustegevusi juhtima.

„Saan öelda, et olen valmis Tallinnas töötama, sest mul on seljataga pikk kogemus nii Ukrainas kui Lätis, mõistan siinse piirkonna mentaliteeti ja toimimisviise. Mõlemad mainitud riigid on küll täiesti erinevad ja seda ka võrdluses Eestiga, kuid ma ei tule täiesti võõrasse kohta mõistmata piirkonna olemust. Paljud väliskokad põruvad nii, et ei suuda uute oludega kohaneda. Mina olen ammu kohanenud ja ei kompa kohata, kuhu olen tulnud, vaid teen siin juba täie auruga tööd,” ütleb peakokk.

Righetti räägib ka, et tema kokandusfilosoofia on äärmiselt lihtne: vähem on rohkem (less is more). Kokale ei meeldi ühte toitu või ühele taldrikule kuhjata liiga palju tooraineid, maitseid ja tundeid. „Sööja soovib saada küll elamust, kuid ka hästi süüa ning oluline on mitte inimest liigselt koormata. Nii olengi läbi karjääri harjunud alati lähtuma oma lapsepõlveköögi loogikast, kus toit oli äärmiselt maitsev, läbimõeldud, kuid valmistatud 4-5 väga kvaliteetsest, värskest ja küpsest toorainest,” mainib Righetti.

Uuendused restoranis, kuid truuks jäämine oma olemusele

Peakokk ütleb, et kuigi ta on itaallane, siis jääb restoran ikka truuks oma DNA-le ehk maailma parimale lihale. „Me oleme ikkagi liharestoran, steakhouse ja see ei muutu. Meil ripub restorani nurgas paiknevas kapis väga palju erinevaid lõike, mida oma klientidele parimas valmiduses pakkuda soovime. Kuid samal ajal, ma olen ikkagi itaallane, mis tähendab, et eks ma mingeid maitseid toon kodust ikka ja alati kaasa. Kuid olgu see kõik üllatuseks, kui uut menüüd maitsta saab,” ütleb Righetti.