Tulge proovima meie uut menüüd!

Uue menüü autoriteks on Executive Chef Fabrizio Righetti ja Chef de Cuisine Mesut Kavi. Fabrizio Righetti sõnas, et menüü värskendused on alati inspireeritud hooaegadest. Ta selgitas, et menüüd välja töötades tuleb arvestada sellega, millised toorained on sel hooajal kättesaadavad ja mida saab kogu hooaja vältel kvaliteetselt ning vajalikus mahus tellida. «Viimasel ajal oleme üha enam keskendunud ka kohalikele trendidele ja maitsetele, sest kõige olulisem on see, et me pakuks oma külastajatele uusi kogemusi,» rääkis Righetti.

Kuigi menüüs on ka klassikalisi ja tuntud maitseid – näiteks pardiravioolid ja crème brûlée – leiab sealt ka kordumatuid üllatajaid, mis on omased just sellele restoranile. Uue menüü kõige põnevam komponent on Executive Chef’i hinnangul Jaapani wagyu-antrekoot, mida Eestis naljalt restoranidest ei leia. Samuti tõi ta välja röstitud kaheksajala, mida serveeritakse chimichurri, mandariinide ja endiiviaga ning musta tursa filee koos valge miso ja daikoniga – need kooslused on iseloomulikud ainult The Able Butcherile. Toorainet eelistatakse tellida kohalikelt tootjatelt, et menüüs oleksid võimalikult värsked kodumaised toiduained. Veiseliha ja kuiv laagerdunud liha tuleb Estonian Meat House’ist.

Kogu hotelli, sealhulgas ka restorani jaoks on jätkusuutlikkus ja keskkonnahoid väga olulised teemad. Restorani köögis on aktuaalseks teemaks näiteks toidujäänuste vähendamine. The Able Butcheri kööki paigaldati hiljuti spetsiaalne kontrollsüsteem, mis jälgib toidujäänuste teket, aitab seda analüüsida ning tulevikus vähendada. Näiteks kohvijäänuste taaskasutuseks teeb restoran juba koostööd ühe kohaliku taimekasvatusega.